Lazury BORI - Lazury - Dřevo - Helios
This text is replaced by the Flash movie.
Helios
Helios > Dekorační nátěry > Dřevo > Lazury
btn1
btn1

Novinky a změny v roce 2014

Lazury BORI

Lazury Lazury BORI jsou transparentní nátěry, které tvoří na povrchu tenkou, transparentní elastickou vrstvu. Transparentní mikropigmenty pronikají spolu s pojivem do dřeva a chrání jej před vlivy okolí, přičemž zachovávají a zdůrazňují jeho přírodní texturu. Voduodpuzující látky brání pronikání vody do otevřených pórů dřeva a s tím spojenému vzniku trhlin a nabobtnání dřeva. Tónované lazury v početných barevných odstínech slouží též jako mořidlo na dřevo a jsou výborný podklad pro lakování. Dobře se mezi sebou míchají, takže si i sami můžete připravit vlastní požadovaný odstín, i když není uveden na vzorkovnici. K ochraně dřeva na místech vystavených slunci doporučujeme středně intenzivní tóny. Dosáhnete tím nejdelší možné životnosti nátěru a předmětu. Víc o ochraně dřeva před vnějšími vlivy a obnově starého dřeva si můžete přečíst na následujícím odkazech: ochrana dřeva a obnova starého dřeva.


 • Zvětšit mezery mezi řádky
 • Zvětšit písmo
 • Zmenšit písmo
 • Tisk

Interiéry a exteriéry

 • BORI impregnace A

  Vnější a vnitřní povrchy stěnNanášení štětcemPřed použitím dobře promíchat

  K impregnaci dřeva ve venkovním prostředí (krovy, zábradlí, přístřešky) a vlhkých prostorách (koupelny, kuchyně, sklepy).
 • BORI impregnace s biocidem

  Nanášení štětcemPřed použitím dobře promíchat

  Ochrana před plísní a dřevomorkou.
 • BORI tenkovrstvá lazura

  Vnější a vnitřní povrchy stěnNanášení válečkem nebo štětcemPřed použitím dobře promíchat

  Pro dekoraci a ochranu dřeva ve vnitřním i venkovním prostředí: na dřevěné obložení, obložení stěn a stropů, zábradlí, jednoduchý nábytek.
 • BORI laková lazura UV PROTECTION

  Nanášení válečkem nebo štětcemPřed použitím dobře promíchat

  Dekorace a ochrana před povětrnostními vlivy a sluncem.
 • BORI lak lazura UV extra

  Nanášení štětcemPřed použitím dobře promíchat

  Pro bezbarvou ochranu a dekoraci dřeva ve vnitřním i venkovním prostředí: okna, dveře, rolety, žaluzie, zábradlí, dřevěné obložení a vyložení, sruby, zahradní besídky, zahradní nábytek.

 • BORI lazura UV PROTECTION
  Nátěrové hmoty neškodící zdraví.

  Nanášení válečkem nebo štětcemPřed použitím dobře promíchat

  Na ochranu a dekoraci dřeva ve vnitřním i venkovním prostředí: stavebního nábytku, dřevěného obložení, pergol, zahradních souprav, srubů, zahradních besídek.